"Марица" постигна успех с 2:3 при гостуването си на "Локомотив"-1 в среща от 11 кръг в Регионална група за деца, набор 2009. Възпитаниците на треньора Иван Михайлов изиграха силен мач и се поздравиха с победа.

През първото полувреме голове липсваха. В началото на второто полувреме Любомир Томов отбеляза два бързи гола през една минута, но след това домакините изравниха. Бекир Апмароз и Дариус Дуролари бяха точни за момчетата на Светослав Каламов. Десет минути преди края на мача отново Любомир Томов вкара победния гол за "Марица".

Маричани заемат 3-то място в класирането с актив от 19 точки. В следващия кръг те се изправят срещу "Ботев"-2 отново като гости. До края на полусезона остават два редовни кръга.