Финалистите в Шампионската лига този сезон Манчестър Сити и Челси играят в дербито от 35-ия кръг на английската Висша лига. При успех "гражданите" ще спечелят титлата.

КАРТИНА ОТ МАЧА - ТУК!

Домакините започнаха по-добре и доминираха в началото, а в първите 10 минути Серхио Агуеро и Феран Торес отправиха неточни удари.

В 17-та минута Нейтън Аке засече топката с глава след центриране от корнер, но с Аймерик Лапорт си попречиха и не се стигна до сериозно положение. Лека полека темпото на игра спадна и двата тима не позволяваха положения пред собствените си врати.

Рахийм Стърлинг напредна по лявото крило в 34-ата минута и преодоля двама бранители, след което нанесе изстрел и Менди изби с вещина. "Гражданите" бяха по-настоятелни и малко преди края на първата част Рахийм Стърлинг (44) го изведе напред в резултата. Две минути по-късно Серхио Агуеро пропусна дузпа, шутирайки много слабо от бялата точка точно в центъра на вратата, за да може Менди спокойно да хване топката.

Скоро след почивката Рийс Джеймс се опита да притесни Едерсон, който прояви добър рефлекс и се справи със ситуацията. Активната игра на "сините" от Лондон даде резултат, след като Хаким Зиеш (63) се възползва от асистенция на Сесар Аспиликуета и изравни за 1:1 с удар от границата на наказателното поле.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ЧЕЛСИ 1:1
1:0 Рахийм Стърлинг (44), 1:1 Хаким Зиеш (63)

Съставите
Манчестър Сити: Едерсон, Аке, Диас, Лапорт, Менди, Кансело, Родри, Торес, Агуеро Стърлинг, Жезус;

Челси: Менди, Рюдигер, Аспиликуета, Кристенсен, Канте, Гилмор, Зиеш, Джеймс, Алонсо, Пулишич