Байерн спечели 31-ата си шампионска титла без да играе. Това стана факт, след като Борусия (Дортмунд) победи РазенБалшпорт (Лайпциг) с 3:1. Така авансът на баварците пред „червените бикове“ остана седем точки, а тимът от Лайпциг има само още два мача до края на сезона.

Байерн приема Борусия (Мьонхенгладбах) от 19:30 часа в среща от 32 кръг, но вече със спокойствието на сигурен шампион. Въпреки че това е 31-а титла за баварците, тя се явява 30-а за тях от основаването на Бундеслигата. По този начин грандът от Мюнхен от следващия сезон ще може да сложи на екипите си пета шампионска звезда.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Марко Ройс откри резултата за Борусия още в седмата минута, а Джейдън Сънчо удвои в 51-ата. Лукас Клостерман намали изоставането на РазенБалшпорт в 63-ата, а Дани Олмо изравни в 77-ата. Десет минути по-късно Санчо вкара второто си попадение в мач, което се оказа победно за тима от Дортмунд.

С този успех Борусия (Дортмунд) събра актив от 58 точки и излезе на четвърто място в класирането, на две точки пред Айнтрахт (Франкфурт). РазенБалшпорт (Лайпциг) е втори с 64, на седем зад Байерн и на четири пред Волфсбург.