Дубълът на Ботев Пловдив записа загуба с 3:0 при гостуването си на лидера в класирането Септември София. С победата си над канарчетата столичани подпечатаха промоцията си в Първа лига, но загубата остави канарчетата силно застрашени от изпадане във третия ешалон.

Жълто-черните остават за сега на косъм над чертата с равни точки с Марек, еднакви показатели в преките двубои /разменени домакински победи с по 1:0/, но малко по-добра голова разлика за жълто-черните /-14 към -16/. Това стана благодарение на Добруджа, които се наложиха с 2:1 като домакин на Марек днес. Другия отбор, с който Ботев Пловдив е в директен двубой за спасителната 16 позиция е Септември Симитли, които днес пък загубиха гостуването си на Лудогорец II с 3:0. Септември са с 3 точки по-малко от Ботев Пд, но при евентуално равенство жълто-черните имат предимство при изиграните мачове, а именно при отбелязаните голове на чужд терен. В Симитли срещата завърши 2:2, а в Пловдив 1:1, което дава леко предимство на канарчетата, ако в края на шампионата свата отбора се окажат с еднакъв брой точки.

Днес на мача в София Ботев Пд удържа 0:0 с компактна игра в защита до средата на второто полувреме, когато жълто-черните се пропукаха и допуснаха 3 гола. През първата част канарчетата успяха да организират 3 опасни контраатаки, но не успяха да се възползват от тях. За разлика от първата част, през втората жълто-черните не сътвориха нищо опасно пред вратата на домакините и буквално мача се игра само в половината на пловдивчани.

Стефан Стоянов пък направи няколко промени в състава, като в стартовите 11 вкара Цончев, Касов и Колев.

На трибуните на стадиона на Септември присъстваха интересни лица, след които Краси Балъков и Любослав Пенев.

До края на шампионата остават 3 кръга. В следващата си среща Ботев Пловдив приема другия лидер в класирането Спартак Варна.

Ето и състава на канарчетата:
Християн Славков - ВРАТАР, Димитър Балинов, Атанас Чернев - КАПИТАН, Станислав Работов, Венцислав Богданов, Емил Колев, Пламен Цончев, Димитър Пройчев, Бисер Бонев, Юсеин Касов, Момо Фание Туре

Резерви: Мартин Панев - ВРАТАР, Иво Казаков, Никола Гелин, Атанас Стоименов, Благовест  Данчев, Стефан  Попов, Монир Ал Бадарин