"Марица" ще зимува на върха в класирането в регионалната група за юноши старша възраст 2002/2003 след като в отложен мач от 1 кръг "жълто-сините" победиха като гост "Хасково" с 0:2.

Възпитаниците на треньора Кирил Андонов контролираха срещата и имаха игрово превъзходство, но до почивката резултатът се запази 0:0. Втората част започна с две опасности за домакините след корнери, с което техните положения се изчерпаха. До края на срещата играта се водеше почти изцяло в поетео на "Хасково", като съдията подмина на няколко пъти игра с ръка в наказателното поле, включително избиване с ръка от голлинията. Георги Иванов и Теодор Фърков реализираха двете попадения за "Марица" през втората част и така пловдивчани спечелиха.

След този успех "Марица" събра 22 точки (7 победи, 1 равенство, голова разлика +39) в актива си и заема първото място с мач по-малко. Другият отложен двубой на маричани ще се играе на пролет, заради новата заповед на здравния министър, която спира от петък всякакви спортни занимания при децата и юношите.

МАРИЦА: Алекс Манов, Мариян Бончев, Васил Янин, Георги Иванов, Борислав Дончев, Петър Петров, Стоян Шумков, Павел Параскевов, Златко Палийски, Никола Кондарев, Теодор Фърков (Александър Попгеоргиев, Петър Банков, Маргарит Буков, Ивайло Димитров, Ангел Котев)

снимка: архив