ЦСКА-София U19 разгроми Хебър (Пазарджик) със 7:1 като гост в мач от елитната юношеска група, игран на стадион "Георги Бенковски" в град Пазарджик.

През първата част младите армейци показаха  по-добра игра от своя съперник и само малшансът им попречи да решат всичко още преди почивката, записвайки куп пропуски пред противниковата врата. Противно на логиката в 16-ата минута домакините  откриха първи резултата, след като при една от редките си атаки получиха право да изпълнят дузпа и поведоха с 1:0. Червените реагираха мигновенно и буквално минута по-късно изравниха чрез Цветомир Цанев, а равенството се запази до почивката.

Второто полувреме започна с още по-голямо надмощие на ЦСКА и напълно  заслужено момчетата на Добромир Митов успяха да реализират цели шест попадения за 45 минути във втори пореден двубой. Марк-Емилио Папазов направи много силен мач и реализира хеттрик, разписвайки се в 57-а, 75-а и 88-ата минута.  Веселин Борисов направи резултата 4:1 в 80-ата минута, а Мартин Аврамов се отчете с още две попадения в 85-ата и последната 90-а минута на срещата, оформяйки крайното 7:1.

Хебър е на 13т-о място с актив от 7 точки, а ЦСКА-София се изкачи на 6-та позиция с 15 точки.

В следващия кръг отборът на "червените" е домакин на Лудогорец. Мачът е насрочен за 30 септември (сряда) от 16:00 часа и ще се играе на базата в Панчарево. Хебър ще гостува на Сокол (Марково).

Стартов състав: Ивайло Илиев (в), Александър Бучков, Мартин Аврамов, Мартин Сотиров, Кристиян Атанасов, Калоян Стоилов, Емил Ценов (к), Димитър Михайлов, Калоян Стоилов, Марк-Емилио Папазов, Цветомир Цанев.

Резерви: Борислав Иванов (в), Веселин Борисов, Димитър  Горанов, Максим Киров, Стоян Гюров, Цветомир Йорданов, Христо Арсов.

Старши треньор: Добромир Митов