Сокол (Марково) загуби гостуването си на Национал с 2:1 в мач от Елитната група до 19 години. Мачът се игра в събота. Боян Глухчев откри в 60, но Борислав Ангелов в 75 изравни от дузпа. Антон Бакалов пет минути преди края донесе победата на домакините.

Днес следобед момчетата на Чавдар Славков и Борислав Маров надиграха своя съперник, създадоха повече положения за гол и заслужено се поздравиха с победата. Първото полувреме завърши 0:0, но след почивката повече от стотина зрители на трибуната на стадиона на НСА видяха три гола. Първо Боян Глухчев откри резултата с отсечен диагонален удар. След това гостите изравниха от дузпа - Борислав Ангелов бе точен. Точка в спора сложи Антон Бакалов с чудесен гол с глава пет минути преди последния съдийски сигнал, дошъл след перфектно центриране на Николай Митов.

В друг мач Царско село победи с 0:2 Монтана като гост с голове на Димитър Петров и Кристиян Тодоров. Лудогорец се справи с Витоша (Бистрица). С два гола на Георги Николов в 45 и 72 минута, а преди това и на Росен Иванов в 44-та доведоха нещата до класика за тима от Разград. Християн Димитров вкара почетния гол за домакините.

В един от най-интересните мачове Славия победи ЦСКА-София с минималното 1:0. Иван Вълев  в 57-та минута вкара безценното попадение за "белите".

снимки: ФК Национал