Отборът на Ботев Пловдив, воден от звездата на тима Тодор Неделев, изпълниха това, което капитанът на канарчетата се закани преди мача. Жълто-черните триумфираха в дербито от първия кръг на подновения шампионат. Тотално променения състав на Ферарио Спасов, в който играха голяма част от новите попълнения, показаха повече желание и хъс за победа и тотално надиграха градския съперник.

Срещата в Коматево започна с пропуск на Иван Бандаловски. Опитният футболист стреля с глава от границата на вратарското поле, но Мартин Луков се справи със ситуацията. В деветата минута звездата на домакините Тодор Неделев не прости на стража на „смърфовете“. Националът получи топката отляво и с удар по диагонала матира Луков през ръцете му – 1:0 за „жълто-черните“.

В 33-ата минута Антонио Вутов стреля неточно по посока на вратата на Локомотив. В ответната атака Димитър Илиев можеше да застраши мрежата на Янко Георгиев, но Станислав Работов блокира капитана на гостите.

Няколко минути след почивката Янко Георгиев отби топката в краката на Бирсент Карагарен, който шутира, но вратарят на Ботев поправи грешката си и спаси. В 55-ата минута Неделев изведе Атанас Илиев по отличен начин срещу Луков, но вратарят изби с крака последвалия удар. След корнера обаче дошият от Монтана нападател не сбърка. Илиев посрещна с глава центрирането на Неделев и „канарчетата“ поведоха с 2:0!