Юношите младша възраст на Черно море стартираха новия сезон в Елитната група до 17 години с разгромна победа. Тимът, воден от Николай Кънчев, записа успех с 4:0 при гостуването си на Сокол Марково. В играч на мача се превърна Жечко Йорданов, който реализира два гола и направи една асистенция.

“Моряците” владееха инициативата през целия двубой, като можеха да победят съперника с по-категоричен успех. Марин Петков пропусна да поведе в резултата още в 30-ата секунда на срещата. Талантът на варненци бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да реализира. Малко след това Берк Бейхан също изпусна до добра позиция. В 25-ата минута все пак логичното се случи и Черно море поведе в резултата чрез Жечко Йорданов.

В 50-ата минута Марин Петков центрира в наказателното поле, където Жечко Йорданов за втори път прониза стража на домакините. В 75-ата Стефан Димов оформи класиката с прострелен удар от около точката на дузпата. Крайното 4:0 оформи Николай Трифонов. Той се разписа след страхотен пробив и пас на Жечко Йорданов.

В следващия кръг Черно море приема Дунав Русе във Варна. Мачът е от 18 часа на 15 август, събота.

Съставът на Черно море: Кристиян Емилов, Стефан Димов (75-Дойчин Дочев), Константин Веселинов, Жечко Йорданов, Марин Петков, Валентин Касабов (75-Симеон Николов), Мартин Илиев (75-Никола Атанасов), Радослав Петров (60-Николай Трифонов), Симеон Савов, Берк Бейхан, Толга Мюрвет (60-Серги Кешкерян).

Юношите на Черно море стартираха първенството в Елитната група до 15 години с категоричен успех. Възпитаниците на Тодор Каменов победиха тима на ОФК Хасково като гости с 4:1.

Димитър Павлу откри резултата още в 5-ата минута на срещата, а до края на първата част пропуски направиха Кристиян Евдокиев и Пламен Аршев. В началото на втората част домакините изравниха след елементарна грешка в защита, а в 50-ата Георги Венциславов изведе “моряците” напред в резултата, след като засече с крак центриране от корнер.

В средата на втората част варненци реализираха трети гол чрез Пламен Аршев. Младият талант на “зелено-белите” засече подаване на задна греда от корнер за 3:1. Крайното 4:1 оформи Александър Киров с удар от дъгата на наказателното поле.

В следващия кръг Черно море приема тима на Дунав Русе. Мачът е в събота, 15 август, от 16 часа на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Валентин Димитров, Димитър Павлу, Георги Венциславов, Дениз Хаджиев, Борис Стойков, Йордан Тосков (46-Даниел Георгиев), Пламен Аршев, Георги Пасков, Петър Маринов, Кристиян Евдокиев (48-Кристиян Стоянов), Александър Киров.